Post

Postanowienia noworoczne dla rowerzysty

Pod wieloma względami koniec roku jest wyjątkowy. Po opadnięciu świątecznych emocji przychodzi czas na refleksję nad minionymi dwunastoma miesiącami. Wtedy też większość ludzi zaczyna robić swoje noworoczne postanowienia. Stajemy się bardziej doświadczeni i możemy ułożyć nasze plany tak, aby w pełni zrealizować je w kolejnym roku.

Pozytywne nastawienie jest kluczowe podczas całego procesu wdrażania i obmyślania rozwiązań. Ważne jest, aby być odważnym i wierzyć, że wszystko jest możliwe. Sukces jest możliwy, gdy uświadomimy sobie, że wszystko zależy od nas. Pamiętajmy, że sukces jest możliwy przy odrobinie szczęścia.

Rzeczywistość a postanowienia noworoczne

Nie jest łatwo stworzyć listę, której większość osób nada tytuł "Postanowienia noworoczne". Trudno jest wpisać na niej pozycje i pomysły, które będą możliwe do zrealizowania przy mniejszym lub większym wysiłku. Planując nowy rok, większość z nas popełnia ten sam błąd: Zbyt ambitnie podchodzimy do swoich założeń. Jest to pułapka, w którą często wpadamy dwukrotnie. Pierwsza polega na tym, że tracimy z oczu znaczenie górnolotnych pomysłów i bardzo szybko z nich rezygnujemy. Do stycznia już ich nie ma. Druga fala rozczarowania następuje na końcu, kiedy robimy mentalny przegląd i przypominamy sobie postanowienia, które podjęliśmy miesiące temu, ale nie udało nam się ich dotrzymać.

Dzieje się tak dlatego, że często nie doceniamy swoich możliwości i mylimy noworoczne postanowienia z marzeniami, które są niemożliwe do zrealizowania. Innym powodem braku konsekwencji przy realizacji założonych planów jest chęć zaimponowania innym i sobie.

Często tak bardzo angażujemy się w wyznaczanie wysokich stawek dla noworocznych postanowień, że zapominamy o swoich ograniczeniach i możliwościach. Aby uniknąć rozczarowań, warto pamiętać, że niektóre plany na nowy rok mogą być bardziej ambitne niż inne. To ma być nasza lista z rzeczami, które możemy zrealizować, które przyniosą nam radość bez względu na wszystko. Musimy pamiętać, że nasze sukcesy będą oceniane tylko przez nas i nikt inny nie ma prawa przypisywać sobie za nie zasług.

Podchodząc do noworocznych postanowień dobrze jest stawiać małe kroki. Nie oczekujmy, że jeśli stawiamy sobie za cel przebiegnięcie 100 czy 200 km za jednym zamachem, pokonamy cały dystans. Podzielmy zadanie na etapy. Powiedzmy, że w pierwszym miesiącu przejeżdżamy jedną czwartą dystansu, potem zrobimy połowę, a po kilku miesiącach zmierzymy się z całą trasą. Istnieje duża szansa, że osiągniemy swój cel, jeśli będziemy realizować założenia. Satysfakcja będzie ogromna, a jako efekt uboczny będziemy mieli formę, która zwiększy trudność przyszłorocznego postanowienia noworocznego. Może to oznaczać zwiększenie pokonywanego dystansu. Ważne jest, aby być szczerym wobec siebie. Tylko wtedy możemy realnie ocenić swoje szanse na realizację postawionych na początku postanowień.

Zaplanuj nowy rok z rowerem

Wśród postanowień noworocznych znajdują się plany na nadchodzący rok, które związane są z jazdą na rowerze. Niesprzyjające warunki sprawiły, że wielu rowerzystów zamiast pokonywać kolejne kilometry na zewnątrz, decyduje się na trenażer. Inni wolą zostać w domach i czekać na nadejście wiosny. To właśnie wtedy jazda na rowerze jest najbardziej atrakcyjna. Dlatego też tak wiele naszych planów obraca się wokół wycieczek rowerowych.

Możemy zaplanować wszystko z nieco większą ilością czasu niż zwykle, tak aby spakować wszystko w odpowiednim momencie i wyjechać bez chwili zastanowienia. Może to być wielodniowa wakacyjna wyprawa rowerowa, która zabierze nas we wszystkie miejsca, o których marzyliśmy, albo weekendowa przejażdżka "wokół komina". Wszędzie czeka na Ciebie rowerowa przygoda. Wystarczy, że odpowiednio się przygotujesz i stworzysz plan w postaci noworocznego postanowienia. Potem można cieszyć się jazdą, jak również satysfakcją z dotrzymania obietnicy.

Rowerowe plany noworoczne mogą być bardziej praktyczne i dotyczyć np. chęci nauczenia się, jak można samodzielnie serwisować rower. Może czujemy, że warto poznać tajniki stojące za różnymi elementami roweru. To świetny czas na rozpoczęcie pracy jako domowy mechanik. Możemy powoli poznawać podstawowe zasady działania każdego mechanizmu, nawet jeśli rower jest często pozostawiony bez opieki ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie tylko zrealizujemy plany serwisowe, ale także zdobędziemy cenną praktykę, która może przydać się podczas przyszłych wypraw rowerowych.

Możemy pójść drogą większości zapalonych rowerzystów i stwierdzić, że liczba posiadanych przez nich rowerów jest zawsze za mała. Albo możemy zdecydować się na trzymanie w ryzach naszych nawyków zakupowych i nie pozwolić sobie na niewyobrażalną przyjemność, jaką jest zakup nowego jednośladu.

Lista noworocznych postanowień dla rowerzysty

Postanowień na nowy rok jest wiele. Nasze aspiracje mogą być ogromne. Musimy pamiętać, że nawet najprostsze rzeczy mogą sprawić nam wiele radości. Jednym z celów na nowy rok może być znalezienie nowych miejsc do jazdy. Niekoniecznie musi to być na drugim końcu Polski. Można znaleźć nowe tereny w promieniu kilkuset kilometrów od swojego domu. Wystarczy poświęcić kilka minut na spojrzenie na mapę okolicy, aby odkryć nieznane nam jeszcze obszary.

Chęć zaszczepienia miłości do kolarstwa u najlepszego przyjaciela to duże wyzwanie. Będzie ono trudniejsze, jeśli przyjaciel jest niezdecydowany. Jeśli jednak taki plan uda się z powodzeniem zrealizować, to satysfakcja będzie ogromna. To świetny sposób na wzmocnienie relacji z ukochaną osobą i zyskanie nowego przyjaciela, który będzie z Tobą jeździł. Ze względu na złożoność tego zadania, ważne jest, aby podejść do niego metodycznie. W tym przypadku dobrze sprawdza się metoda małych kroków. Możemy być pewni, że znajomy już nigdy nie będzie chciał jeździć tą samą trasą, jeśli zabierzemy go na wielogodzinną wycieczkę. Cierpliwość jest w takich przypadkach kluczem do sukcesu.

Możemy zrobić sobie noworoczne postanowienie, by częściej dojeżdżać do pracy rowerem. Wprawdzie do tej pory wybranym pojazdem był samochód, ale na krótkich trasach korzystaliśmy tylko z rowerów jednośladowych. Nadszedł czas, aby przesiąść się na rower. Wbrew pozorom nie jest to łatwe. Aby "zmęczyć się" pedałowaniem do pracy każdego dnia, potrzeba samozaparcia i determinacji. Kusi, by do pracy jechać samochodem, ale warto wsiąść na siodełko i pedałować do mety. Przyniesie to radość, a także zmniejszenie kosztów paliwa i eksploatacji samochodu.

Na nowy rok można też zaplanować jazdę w niepogodę. Jeśli do tej pory jeździliśmy na rowerach w idealnych warunkach, to dodanie postanowienia, że zła pogoda nie przeszkodzi nam w cieszeniu się tym sportem, będzie trudne. Jest to jednak możliwe do wykonania. Wystarczy, że zainwestujemy w odpowiednią odzież i będziemy mogli jeździć w każdą pogodę.

Zapisz swoje noworoczne postanowienia w zeszycie

Do wszystkich naszych noworocznych postanowień podejdźmy jak do projektu. Jeśli naprawdę chcemy osiągnąć wszystkie z nich, zróbmy to. Najlepiej zacząć od spisania wszelkich pomysłów i myśli. Może to być zeszyt lub notatnik, albo zapis elektroniczny, który prowadzimy na komputerze lub smartfonie. Ważne jest, aby wszystkie pomysły trzymać w jednym miejscu. Poświęćmy czas na spokojne przejrzenie wszystkich pomysłów i podjęcie decyzji, które z nich są najlepsze. To muszą być realne koncepcje. Dlatego tak ważne jest poświęcenie czasu na każdą sprawę. Nigdy nie będziemy w stanie solidnie przemyśleć wszystkich aspektów spraw, jeśli usiądziemy do ich przeglądania w okresie "pomiędzy". Jeśli chcemy zakończyć wszystkie nasze plany na ten rok, podejdźmy do tego niemal jak do sprawy biznesowej. Będzie to duży krok w kierunku realizacji samodzielnie postawionego zadania.

"Nowy rok, nowy ja" w wydaniu rowerowym

"Nowy rok, nowy ja" to idealne motto do wykorzystania jako motywator w nagłówku listy postanowień noworocznych. Powinno ono służyć jako przypomnienie o wartości naszych działań i dostarczyć motywacji, by nie ustawać w realizacji naszego postanowienia. Będą chwile zwątpienia, a nawet rezygnacji, ale ważne jest, aby się nie poddawać. Ważne jest, aby pamiętać, że nasza walka, jeśli się powiedzie, nie skończy się na próżno. Ważne jest, aby pamiętać o starym przysłowiu "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą", które można znaleźć tutaj.